NADİR-YOĞUN KOKULU-TROPİK SÜS BİTKİLERİ

VİBURNUM BODNANTENSE +PİNK DAWN+

DÜNYA'NIN BİR ÇOK YERİNDEN DERLEYİP ÜRETİME ALDIĞIMIZ (MOST FRAGRANT) ÇOK GÜZEL KOKULU BU BİTKİLERİ BEĞENİNİZE SUNUYORUZ. GAYEMİZ SON DERECE FARKLI BİTKİLER ELDE ETMEK VE ÜLKEMİZ FLORASINA KATKI SAĞLAMAKTIR. KLASİK BİR FİDAN ÜRETİCİSİ DEĞİLİZ.

BİZ FARKI FARKEDEBİLEN VE FARKLI OLMAK İSTEYENLERE HİTAP EDİYORUZ. 

UMARIM SİZ DE HER ZAMAN BİZİMLE BERABER OLACAK, SATIN ALDIĞINIZ BU ENDER VE HİÇ ÜRETİLMEYEN BİTKİLERİ EDİNEREK EMEKLERİMİZE DESTEK VERECEKSİNİZ. SAYGILARIMLA.

 • HYMENOSPORUM FLAVUM- QUİNSTAND FRANGİPANİ- YOĞUN KOKULU

  AİLE: Pittosporaceae
  MENŞEİ: Avustralya
  AÇIKLAMA: Herdem yeşil yapraklı, Müthiş kokulu-sarı çiçekli çalı veya ağaç formlu bir süs bitkisidir. İki türdür; çalı formlu, ağaç formlu.Ağaç formlu 10 m büyüyebilen bu bitki dik gelişen özelliktedir.iklim olarak; -4/-6 C soğukları tölere eder. Tam güneş ve yarı gölgede iyi gelişir. Az su ister. Çiçeklenme: ilkbahar-yaz.
  BAKIM: Çiçeklerden sonra şekil budaması yapılır. Yılda iki, üç kez magnezyum sülfat ile PH arttırılır. İyi yanmış sığır gübresi ya da pro-granül gübre uygulanır.

 • QUİSQUALİS İNDİCA- RANGOON CREPEER VİNE- ÇİN HANIMELİ-PARFÜM KOKULU

  AİLE: Kombretaceae
  MENŞEİ: Borneo/Yeni Gine/ Filipinler.
  AÇIKLAMA: Rangoon Crepeer, 4/6 m uzayabilen bir asma türü çiçektir.Yaprak dökmez. Düzenli budamayla iyi ve hızlı gelişir. Çiçekler 2.5 cm çapında, kokulu, yeşilden beyaza, pembeden kırmızıya dönüşür ve mayıstan eylüle kadar çiçek açar.
  İKLİM İSTEĞİ:-2 C ye kadar dayanabilir. Kışın uyku halindedir.
  IŞIK: Tam güneş- Yarı göllge
  TOPRAK: İyi dreneli-kumlu çok az kurak toleranslıdır. Kışın iç mekanda tutulur.
  SULAMA: İyi gelişmesi ve görünmesi için düzenli sulanır.
  GÜBRELEME: Yavaş salınımlı granül gübre. iyi yanmış inek gübresi takviye edilir. Ayrıca iyi çiçeklenme için kemik unu verilir.

 • AGLAİA ODORATA- ÇİN PARFÜM BİTKİSİ

  AİLE :Meliaceae
  MENŞEİ: Asya,Güney Çin, Kamboçya...
  AÇIKLAMA: Yavaş büyüyen, herdem yeşil, esas yağı elde edilen bir çalı veya ağaç formlu bitkidir.Mükemmel çit çalısı olur. Ama genelde hoş kokusundan dolayı sıkça yetiştirilir. Şekil budaması yapılabilir.
  İKLİM İSTEĞİ: 1 dereceden aşağı ölür. Bu nedenle kışın ev içine alınmalıdır. Tam güneş-yarı gölge ortamıdır.
  TOPRAK: Killi toprakları tercih eder. Verimsiz toprakta bile gelişir.
  SULAMA: Toprağı kuruma durumuna gelince, derince, saksının altından su sızana kadar sulanır. İyi kök killi toprakta gelişir.
  GÜBRELEME: Yavaş salınımlı gübre ile yılda iki kez.(6x2) Ekim-Mart

 • DAİS COTİNİFOLİA- (PONPON AĞACI) KOKULU

  Tymelaeaceae sınıfından Güney Afrika kökenli bir çiçek ağacıdır. Caddelerin ve bahçelerin süslemelerinde kullanılır. Görkemli çiçeklere sahiptir. 3/6 m arası boy yaptığı için küçük bahçelere de uymaktadır. Ayrıca saksı üretimine de uyar.Noelde açan çiçekleri yaklaşık 3 hafta açık kalır. Kuraklığa dayanıklıdır. İklim olarak subtropikaldir ve -4 C soğuklara dayanır. Hızlı büyür, tam güneş ister,yaprak döken bir bitkidir.Bu görkemli pembe çiçekli bitkiyi beğeninize sunduk ve üretiyoruz.

 • NYCTANTHES-ARBOR-TİRTİS / KOKULU GECE YASEMİNİ

 • LUCULİA GRATİSSİMA- KOKULU ÇALI

  Rubiaceae sınıfından Anavatanı Çin, Nepal, Himalayalardır.Çok güzel kokulu, Eylül-ekim aylarında görülen pembe çiçekleri vardır. Çalı formlu bir süs bitkisidir.Yaprak dökmez.Dona dayanıklı bu bitkiyi ilk defa ılıman bir iklimde yetiştiriyoruz.Çiçeklenme öncesi iyi bakım ister. Yani hafif şekil budaması ve gübreleme gerektirir. Yavaş salınımlı gübre kullanılabilir.

 • MİCHELİA ALBA /PAK LAN

  2020 Temmuz-ağustos-eylül aylarında gelişimleri ticari boyuta ulaşması koşuluyla AŞILI fidanlar satışa sunulacaktır. Bitkinin sapları, yaprakları çok güzel-ıtri bir kokuya sahiptir. Çiçeklerinin kokusu ise insanı mest eden bir aromaya sahiptir. Kısacası inanılmaz güzel kokulu bir türdür.

 • AKEBONO RED EDGEWORTİA

  Tymelaeaceae sınıfından kafkas gülü tarzı, top yapılı ve mükemmel kokan çiçeklere sahip bir çalıdır.Sizler için çok iyi bir kolleksiyon bitkisi olacaktır. Yaprak döker. Çiçekler yapraklardan önce açar. Daha sonra yeşil oval yapraklar üretir. Tam güneş hatta yarı gölgede iyi gelişir. Toprak iyi geçirgen ve kumlu olmalıdır. Nemli asidik veya alkali toprak türleri tercihidir. Tam bir ev içi bitkisidir. Çok yavaş gelişir. Ancak 1-1.5 m metre büyüyebilir. Soğuğa son derece dayanıklıdır.(-17 C)

 • CESTRUM DİURNUM (MİS KOKULU GÜNDÜZ MELİSASI)

  Gündüz melisası diye anılır. Çünkü gündüz gün boyunca kokar. Diğer cestrum cinsleri ise genelde akşam kokularını salar. Ayrıca cestrum diurnum Gece melisasından farklı kokar.

 • TELOSMA CORDATA İNANILMAZ KOKULU ASMA

  Ylang-ylang eşdeğerinde, müthis kokulu, Tayland orijinli bir asma çiçektir. Çok nadir hatta zor bulunan tohumları oldukça pahalıdır.

 • RONDOLETİA ODORATA KOKULU PANAMA GÜLÜ

  Yeni dönemde üretimine başlayacağımız bu bitkinin kokusunun olduğu ancak kök ve sap kısımlarının çok çok kokulu olduğu belirtilmiştir.Çok nadir bulunan bir süs bitkisidir. Keza tohumlarını da tedarik etmek zor ve maliyetlidir.

 • MURRAYA PANİCULATA PORTAKAL YASEMİNİ

  Hatırı sayılır güzellikte bir kokusu vardır. Odanızın veya terasınızın havasına müthiş bir değer katar.

 • JACQUİNİA AURANTİACA/ BARBASCO/ PANAMENSİS/ BERTEROİ

 • ARTABOTRYS SİAMENSİS/ YLANG-YLANG VİNE

 • BRUNFELSİA PAUCİFLORA/YESTERDAY-TODAY-TOMORROW FLOWER

  Solanaceae familyasından, 1,5/3 m boylanan, Güney Amerika'ya özgü bir parfüm çalısıdır. Her dem yeşildir. Düzenli sulama tam veya yarı gölge ortamlarda gelişr.Sıcak iklimleri sever ama kısa süreli -6 C soğukları da tolöre eder. Bitkini kısımları toksik olduğunda ağıza alınmamalıdır. Çiçekler beyaz-pembe ve nihayet mor renk alırlar. Ertesi yıl bol çiçeklenme için mutlak gübrelenmeli (yavaş salınımlı gübre gibi) ve budama yapılmalıdır. Çiçekler eylül- kasım arası açar. Şekil budaması yapılabilir.
  (ülkemizde/bilinmiyor) Mükemmel kokulu bir bitkidir.

 • DAPHNE ODORATA/KAFKAS GÜLÜ/SIRIMBAĞI

  Kafkas gülü ev içi yetiştirmeye çok çok müsait 150 cm boy yapan ve 100 cm genişlik yapan pembe-beyaz ama inanılmaz derecede kokulu ender bir bitkidir. Ortalama sulama ister. Güneşli-yarı gölge ortamlarda iyi gelişir. Drenajlı ve zengin toprak ister. Gübreleme en iyi sonuçtur. Şubatta açmaya başlar ve bir iki ay devam eder. Kış çiçeğidir.(-12 C dayanım)

 • EDGEWORTHİA CHRYSATHA / GARDNERİ

  Tymelaeaceae sınıfından kafkas gülü tarzı, top yapılı ve mükemmel kokan çiçeklere sahip bir çalıdır. Yaprak döker. Çiçekler yapraklardan önce açar. Daha sonra yeşil oval yapraklar üretir. Tam güneş hatta yarı gölgede iyi gelişir. Toprak iyi geçirgen ve kumlu olmalıdır. Nemli asidik veya alkali toprak türleri tercihidir. Tam bir ev içi bitkisidir. Çok yavaş gelişir. Ancak 1-1.5 m metre büyüyebilir. Soğuğa son derece dayanıklıdır.(-17 C)

 • FAGRAEA BERTERİANA

  Çalı formlu inanılmaz kokulu bir bitkidir. Çiçekleri beyaz turuncu-beyaz renktedir. Çiçeklenme yazın oluşur. Bitki orta boyda gövdesi dolambaçlıdır. Yayvan dallıdır.Yarı gölgeyi sever o yüzden evlerimizin içinde uygun saksılarda rahatça yetiştirilir.

 • MİCONİA CROCEA (FRAGRANT) KOKULU ÇALI-AĞAÇ

  2018 üretim döneminde yer almamaktadır.

 • CAROLİNA JASMONİDES/ GELSEMİUM SEMPERVİRENS

 • PODRANEA RİCASOLLİANA

 • BRUGMANSİA WHİTE- ANGEL'S TRUMPET

  Açıklama yapılacak.

 • VİTEKS TRİFOLİA/ ARABİSTAN LEYLAĞI

 • MİCHELİA CHAMPAGNE

  2018 üretim döneminde yer almamaktadır.

 • VİBİRNUM BODNANTENSE/ PİNK DAWN

 • CANANGA ODORATA AĞAÇ FORMLU DÜNYANIN EN ETKİLİ KOKUSU

  Annonaceae familyasından, Güneydoğu Asya'ya özgü, müthiş parfüm kokulu bir ağaç-çalı formudur. Yıl boyunca çiçekleri vardır ancak yaz aylarında özellikle açarlar. Zengin volkanik topraklar vazgeçilmezidir, zengin kumlu toprakta da çok iyi büyür ki 30 m uzayabilir. Ev içinde klimasız oda olmak kaydıyla şekil budaması yapılarak saksılarda fevkalade güzel çiçeklenir. TOHUMDAN üretimimizde 3/4 yılda çiçek açmaya başlayacaktır.Tohumlar tam olgunlukta siyah bir renk alır ve bunlar yenebilir. İyi çiçeklenme için tam güneş, haftada 2/3 kez sulama, dengeli gübreden ilkbaharda gübreleme gereklidir. eksi derecede bitki ölebilir.

 • MİCHELİA DOLTSOPA

  Orta boyda büyüyen, kışın erken tomurcuklanıp-Mart-Nisan-Mayısta çiçeklenen muhteşem kokulu ve yapraklı bir manolya türüdür. Yaprak dökmez, yarı gölgede veya güneşli ortamda iyi gelişir. Asidik, nemli, verimli toprak ister. Yazın düzenli ve sık sulanır. Baharda yıllık gübre uygulaması mutlak yapılır. şekil vermek için ağır budama yapılabilir. - 10 C ye dayanır.

 • SOPHORA SECUNDİFLORA TEKSAS DAĞ DEFNESİ

  Sophora Secundiflora çalı ya da ağaç formlu, her dem yeşil bir bitkidir.Yavaş büyür bu nedenle çok pahalıdır.Mor çiçekleri Şubat-Mart aylarında açar.Çok güzel kokuları vardır. Tohumları zehirlidir.Bitki 15-75 metre arasında boy yapsa da saksılarda veya küçük bahçelerinizde 3x3 boyutlarında veya isteğe bağlı budanarak istenilen boyda büyütülebilir.Bu muhteşem bitki -12 C soğuklara dayanır.Genç fidanları gölge veya yarı gölgede tutulmalıdır.Olgun fidanları ise tam güneş ister.İlk yıllar sulama yapılır ancak diğer yıllarda pek su istemez, kuraklığa dayanır. Drenajlı kireç kalkerli toprak ister(7.2 PH)

 • BEAUMONTİA GRANDİFLORA/ PASKALYA ZAMBAĞI

  Beaumantia Asya kökenli bir sarmaşık türüdür. Herdem yeşildir. fakat soğuk olan iklimlerde yarı yaprak döker. İlkbahar ve sonbaharda açan görkemli beyaz çiçeklere sahiptir. Çiçekler 10-15 cm çaplı olabilir ve kokuludur. Bitki 4,5 / 6 m boy atabilir.Tam güneş ve yarı gölgede iyi gelişir. Zengin toprak ve bol sulama ister. Ancak kışın seyrek sulanmalıdır.İklim olarak -3 C den sonra ölebilir. Her yıl çiçeklenmesi için mutlak budama gerektirir.

 • MİCHELİA FİGO/ MUZ KOKULU MANOLYA

 • SARCOCOCCO RUSCİFOLİA VAR/ PARFÜM ÇALISI

  Çalı formlu olan bu bitkinin çiçekleri beyaz ve çok güzel kokuludur..Yaprak dökmez.Sürgün uçlar tamamen çiçeklenir. Donlara dayanıklıdır. Bu yüzden yurdumuzun birçok yerinde ister ev içi ister bahçede yetiştirilmeye elverişlidir. Maksimum 1-1.5 m boylanır.Saksılık en güzel çeşitlerden biridir. Sulama yazın düzenli, kışın haftada bir yapılabilir. Yılda bir kez yavaş salınımlı gübreleme, kışın çiçeklenmeden evvel bitki besini 15 günde bir uygulanır. Geçirgen ve besince zengin toprak kullanılmalıdır.

 • PASSİFLORA İNCARNATA BAŞ DÖNDÜREN KOKU

 • CAYTİSUS BATTANDİERİ SARI KUYRUK/ANANAS SÜPÜRGESİ