• YAVAŞ SALINIMLI GÜBRE (8-9 AYLIK)

    Besin durumunu bitkilerin gereksinimlerine denk yapmak çok önemlidir. Eğer bunu yapabilirsek bitkilerimiz çok daha sağlıklı, çabuk ve gür büyüyecektir Üstelik defalarca gübreleme zahmetinden kurtarmaktadır.. Yavaş salınımlı gübreler toprakta uzun zamanda yavaş yavaş çözüldüğünden bu soruna tam cevap verebilmektedir. Yılda iki defalık uygulamayla zahmetsizce bitkilerinizi beslemiş olursunuz. Yavaş salınımlı gübreler saksı üretimlerinde tam olarak uygulanabilmekte ve çok olumlu sonuç alınmaktadır.

  • MAGNEZYUM SÜLFAT (ALKALİ TOPRAK İÇİN)

    Magnezyum Sülfat (MgSO4), Epsom (İngiliz) tuzu. Bitkilere yeşil rengi veren klorofilin yapı taşıdır. Bitkiler yeşil rengi yeterince elde edebilmek için MgSO4' e ihtiyaç duyar. Olmazsa olmaz bir maddedir. Tropikal bitkilerin bu tuza ihtiyacı daha da belirgindir. Çünkü tropikal bitkiler alkali toprak ister. Bunu sağlamazsanız yaşamları kısa olur. Önce yapraklar sararır, sonra dökülür ve nihayetinde bitki ölür. MgSO4 klorofil yapımının yanı sıra toprağın alkalitesini yükselterek bitkilerinizin daha çabuk gelişimini sağlar, daha yeşil ve gür yaprak oluşturur. TROPİKAL BİTKİ YETİŞTİRİYORSANIZ MUTLAKA EVİNİZDE OLMASI GEREKEN BİR GÜBREDİR.

  • DEMİR SÜLFAT (KARABOYA)

    Demir Sülfat (FeSO4) Karaboya da diye anılan bu gübre, bitkilerin klorofil yoluyla yapraklarında ihtiyacı olan besini yapabilmeleri için gerekli temel taşlardan biridir. Demir bitkiler sulandıkça derinlere indiğinden bitkiye zamanla fayda sağlayamaz. Bu nedenle zaman zaman (yılda iki defa mutlaka) bitkilerinize demir sülfat takviyesi yapmanız gerekir. Bu maddenin içinde ayni zamanda mangan, çinko,bakır, kükürt gibi iz elementler de barındırdığından bitkilerinizin ihtiyacı olan diğer besinleri de sağlar. Bitkiniz daha yeşil, daha formlu ve daha dayanıklı bir durum alır. Özellikle tropikal bitki yetiştirecekseniz mutlaka edinmelisiniz. Çünkü tropik bitkiler demire daha fazla ihtiyaç duymaktadır.