STOKTA YER ALAN ITRİ BİTKİLERİMİZ

22. Eyl, 2017

CARDAMOMUM CASSİA

TOHUMLAR ÇİMLENMEYE BAŞLAMIŞTIR.

22. Eyl, 2017

ALOE VERA

FİDANLARIMIZ 10/20 CM OLARAK DEĞİŞKEN BOYLARDA SATIŞTADIR.

22. Eyl, 2017

KAKULE BİTKİSİ-YOĞUN TARÇIN KOKULU

FİDANLARIMIZ 24/22 SAKSILARDA VE BOL FORMLU-70 CM BOYLARDADIR. SATIŞTADIR.

 • KARABİBER BLACK PEPPER (PEPPER NİGRUM)

 • KAKULE- ELETTARİA CARDAMOMUM

  Zingibaraceae ailesinden,Hindistan ve Güneydoğu Asya'ya özgü bir baharattır.Keskin ve aromatik bir kokusu vardır. Yapraklar herdem yeşildir.Kuruduklarında çok güzel koku salarlar ki tohumları daha aromatiktir.Tohumları pot olarak almak ve kısa sürede kullanmak gerekir yoksa hemen koku kaybederler.Kumlu ve organik yapılı toprakta iyi gelişmektedir. Sulama düzenli ve sık yapılmalıdır.Dengeli ve yavaş salınımlı gübrelerle desteklenir.Nefes açmasında, karaciğeri,idrar yollarını,hafızayı onarması başta, bir çok faydası vardır. Soğuktan çabuk etkilenir.Bu yüzden kışın ev içine alınır.

 • ALOE VERA

  Aloe Vera fidanları üretimdedir.

 • ZERDEÇAL-TURMERİC (CURCUMA LONGA)

  Hint Safranı olarak da anılır.
  İpek kumaşların ve derinin renklendirilmesinde kullanılır.Çeşni olarak da kullanılır.Çeşni olarak kullanılacaksa kökleri kaynatılır,kurutulur ve dövülüp toz haline getirilir.Tıbben hafıza kaybına çok iyi gelir.Zeytinyağı,
  karabiber,kırmızı biber tozu ile karıştırılıp kullanılırsa çok iyi sonuç alınır.

 • YENİBAHAR PİMENTA RACEMOSA

  Yenibahar mersingiller familyasından yaprak dökmeyen bir tropikal baharat bitkisidir. Meyveleri yeşilken koparılır kurutulur ve tüm baharatların yerine tek başına kullanılabilir (ALLSPİCE). Sindirim ve ağrı problemlerinde kullanılır. Dolma-sarma-köfte ve turşulara katılır.İnsan için başka bir çok faydası da vardır.

 • TARÇIN (CİNNAMOMUM ZEYLANİCUM)

  Defnegiller ailesinden yaprak dökmeyen Güneydoğu Asya kökenli aromatik bir bitkidir. Kan şekerini düşürmede çok etkilidir. Kötü kolerterolü düşürmede her gün yarım çay kaşığı tüketilir. Kan şekerine karşı-vücuttaki mantara karşı-kanser hücrelerine karşı-miren ve baş ağrısına karşı etkilidir.